Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Автоматичний інкубатор з терморегулятором.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 14 черв. 2020 21:26 #626

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
Я вже перепробував багато варіантів, навіть зараз не спам'ятаю, які коєфіціенти. Але ж не зміг досягнути стабільності температури - розбіжність 1,2 градуси.
Проведите еще эксперименты. Все равно нужно определить какие-то первоначальные параметры.
Нужно понимать, что происходит и что делать - замедлить регулятор, ускорить, ограничить...
Ingenrus пише:
Регулювання можна зробити в 3 етапи. 1 етап...
На первом этапе мощность максимальная. Так? А на втором? А на третьем? По какому алгоритму программа должна подбирать эту мощность автоматически?
Другими словами, Вы должны предоставить альтернативу заложенному ПИД-регулятору. Но в подробном виде, возможно формулы. Пока по Вашему описанию я совершенно не понимаю, каким образом должна работать система регулирования.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 14 черв. 2020 22:41 #627

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Дякую, шановний. В архіві схема та исходник терморегулятора. Ось такого типу повинен бути процес регулювання температури. Я збирав на макетці цю схему, пробував в дії - дуже добре працює. Та тримає температуру 0,1-0,2 градуси від встановленої. Та не дуже вдало в цій схемі з регулюванням вологості, а також немає провітрювання.
Долучення:
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 15 черв. 2020 08:18 #628

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Посмотрел, в общем - если температура выше - минус шаг, если ниже - плюс. Как бы самый простейший вариант. Есть какая-то разбивка на этапы, о которых Вы упоминали. Все пороги привязаны к конкретной температуре... Стабильность обеспечивается только в стабильных условиях, если произойдет резкое изменение ситуации, тогда возможны значительные отклонения и колебания. Я бы использовал такой вариант как крайний, когда уже ничего не получается.
Кстати, свой вариант я также в свое время испытывал в условиях макета и получал +-0,1 градуса. Но макет далеко не реальный объект.

Поэтому предлагаю еще раз попытаться настроить ПИД-регулятор. В него я внес некоторые изменения и убрал один коэффициент.
Понаблюдайте за работой: перелеты, колебания как температуры, так и выходной мощности. Попытайтесь определить, какой коэффициент нужно увеличить или уменьшить, если не хватает диапазона настройки. Возможно сделать меньше шаг настройки...
Долучення:
Останнє редагування: 10 жовт. 2020 19:40 від Soir. Причина: Обновление прошивки.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 15 черв. 2020 19:09 #629

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Доброго вечора, шановний SOIR. Дякую за Вашу працю. Сьогодні прошив мікроконтролер та пробував налагодити терморегулятор. Виходить так, що дуже низький реакція мікроконтролера (маю на увазі вихід HEAT) на підвищення температури в камері. Починається процес перерегулювання. При встановленій температурі 37,7 градусів "виліт" маю до 38,5. Та коли падає температура в камері, також процент потужності (нагрів) зростає малими кроками. Коєфіцієнти пробував міняти, але вкликої різниці не побачив.
Ту схему, що я Вам висилав в пості 627, спробував на реальному інкубаторі. Все налагодилось (я маю на увазі температурний режим) десь за хвилин 5. При чому, тримає він температуру в межах 0,1-0,2 градуси від встановленої.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 15 черв. 2020 19:37 #630

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Коэффициенты dG и iG установите на минимум (0). Подбором pG добейтесь, чтобы температура приближалась к установленной, но до нее не доходила. Например, установлена 39,0 добиться 38,0. Далее постепенно увеличивайте iG. Температура должна достичь заданной. При разогреве возможен перелет, но это нормально (в пределах разумного, конечно). Возможно две-три волны перехода за задание. После выхода на заданную температуру, она должна держаться стабильной. Небольшие колебания выходной мощности (какие - сказать не могу, зависит от конкретной системы, но <10% я бы считал нормой, если это не влечет за собой колебания температуры). Далее, внося изменения в систему и подбирая dG, добиться быстрой реакции нагревателя на внешнее воздействие, чтобы не допустить большие скачкообразные изменения температуры.
Вот такой примерный упрощенный алгоритм подбора коэффициентов. В зависимости от результатов, возможно несколько проходов настройки.
Если Вы видите, что какого-то коэффициента недостаточно - пишите, я его расширю.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 15 черв. 2020 19:45 #631

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Дякую. Буду пробувати ще.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 24 черв. 2020 21:18 #632

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Доброго вечора всім! Шановний SOIR, прошив прошивкою з поста 627 контроллер. Пробую налагодити ПІД. Але є помилки в роботі терморегулятора. Не працює захисне реле з перегріву (28 пін АТМЕГи), та при включенні одразу починають повертатися лотки назад. Далі буду пробувати налагоджувати ПІД. Дякую!

Дуже прошу вибачення, шановний SOIR! По реле я зрозумів - Ви виконали моє прохання та інвертували сигнал з 28 пін контроллера. Ще раз прошу вибачення, а по темі лотків - можна зробити, щоб при включенні починав працювати таймер паузи, тобто лотки не рухались. А при витіку часу пішло працювати все за встановленною програмою.
Останнє редагування: 24 черв. 2020 21:31 від Ingenrus.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 24 черв. 2020 21:40 #633

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
Дпо темі лотків - можна зробити, щоб при включенні починав працювати таймер паузи, тобто лотки не рухались.
Обновил прошивку.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 24 черв. 2020 22:48 #634

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Дякую, прошив. Але щось не так все рівно... На концеві вимикачі терморегулятор не реагує. Робив по методиці, яку Ви описали. Встановив температуру 37,5 градусів. Гістерезис 0,2 градуси. Виліт був до 38,4 градуси. Індикатор показував Р=0,0% до зниження температури аж до 36,5. Тільки потім став додавати десь по 0,2-0,3% і почав робити нагрівач. Що може бути?
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 06:23 #635

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
На концеві вимикачі терморегулятор не реагує.
В этой версии их просто нет.

Ingenrus пише:
Гістерезис 0,2 градуси.
Гистерезис не участвует в работе терморегулятора. Он предназначен для работы реле.

Ingenrus пише:
Виліт був до 38,4 градуси. Індикатор показував Р=0,0% до зниження температури аж до 36,5. Тільки потім став додавати десь по 0,2-0,3% і почав робити нагрівач. Що може бути?
Что происходит дальше? Температура устанавливается или колеблется с такими перелетами?
Какие установлены коэффициенты?
Останнє редагування: 25 черв. 2020 06:26 від Soir.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 06:46 #636

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Доброго ранку!
1. Вимикачі потрібні. Це захист від руйнування механізму повороту.
2. На сторінці меню "Сигнал отклонения" встановлено t=0.2 градуси.
3. Виліт не стримується, іноді доходить до 39 градусів. Коефіцієнти такі dG=0, pG=5, iG=2
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 07:04 #637

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
1. Вимикачі потрібні.
По Вашей просьбе (сообщение №384) они убраны.
Кстати, в сообщении №394 Вы просили и поворот включать сразу...

Ingenrus пише:
2. На сторінці меню "Сигнал отклонения" встановлено t=0.2 градуси.
Это для работы реле.

Ingenrus пише:
Коефіцієнти такі dG=0, pG=5, iG=2
Уменьшайте iG. Прошивку обновил, в ней уменьшил силу это коэффициента. Поэтому попробуйте еще.
Также мне нужно знать время между колебаниями температуры. Допустим, после выхода на режим температура достигла какого-то максимума. Затем снизилась, снова поднялась до максимума. Сколько времени проходит между этими максимумами?

P.S.
Сигнал отклонения, это сигнализация. В работе терморегулятора не участвует.
Останнє редагування: 25 черв. 2020 07:08 від Soir. Причина: Дополнение.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 07:58 #638

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Дякую за Вашу працю.
1. Якщо можна, повернути роботу концевих вимикачів.
2. Я так розумію, що гістерезис температури постійний ?
3. Пробував змінювати iG до 1. Різниці поки великої не видно. Виліт до 39.5 градусів, падіння до 36.1 десь за хвилини 4.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 08:04 #639

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
1. Якщо можна, повернути роботу концевих вимикачів.
Уже не уверен, что достаточно памяти. Да и прошивку всю по новой нужно перелопачивать. Напомните мне позже, когда разберемся со всем остальным.
Ingenrus пише:
2. Я так розумію, що гістерезис температури постійний ?
Нет. Никакого гистерезиса для управления температурой нет. Здесь может идти речь только о разрешающей способности датчика.
Ingenrus пише:
3. Пробував змінювати iG до 1. Різниці поки великої не видно.
Это уже с обновленной прошивкой? Тогда как ведет себя регулятор, если iG установлен в ноль?
Ingenrus пише:
десь за хвилини 4.
Такие колебания постоянно или только при запуске? Каждые 4 минуты проходит волна?
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 08:26 #640

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
1. Добре, з вимикачами трошки почекаю.
2. Зрозумів.
3. Так, з нею. При iG=0 потужність нагрівача десь 4-5%, лампи трохи жеврюють. Температура не доходе до встановленної 0,6 градусів. Але ж коли пробую додавати iG до 1, показник потужності починає зростати на 10-12 %, перелітає до 38,4 гр., а потім падає до 36,7, і тільки тоді починає вмикатись нагрівач. За час падіння до 36,7 на екрані Р=0,0%.
4. На робочий режим не виходить. Кожні 4 хвилини хвиля коливань.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 10:36 #641

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
При iG=0 потужність нагрівача десь 4-5%, лампи трохи жеврюють.
Даже не знаю... Вы хотите в этом диапазоне добиться нормальной работы регулятора? Тут можно посоветовать только вкл/выкл. Или уменьшайте мощность ламп...

Еще обновил прошивку, пробуйте...
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 15:28 #642

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Шановний SOIR, щиро дякую! Прошив, запустив за перший же прохід температура тримається!!! Лампи 2 шт по 75 Вт. Залишилося питання концевиків.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 19:38 #643

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
Залишилося питання концевиків.
Описывайте, как они должны работать, куда подключать... Сейчас работа поворотника идет по таймеру. Его (таймер) убрать?
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 25 черв. 2020 20:00 #644

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Працювати вони повинні, як на схемі відображено - при замиканні на загальну шину (мінус) живлення.
Якщо мотор працює в ліву сторону, лоток, дійшовши до лівого концевика та замкнувши його, вимикає мотор. Таймер починає відлік часу (пауза - Motor Off). Як вичерпається час паузи, мотор вмикається вправо, та лоток, дійшовши до правого концевика, замикає його. Мотор вимикається. І знову процес повторюється.
Таймер краще залишити.
Концевики підключаються згідно схеми, як раніше робилось Вами.


Сообщение отредактировал. Нарушение Правил форума, раздел 5, п.7
Soir
Долучення:
Останнє редагування: 25 черв. 2020 21:19 від Soir. Причина: Нарушение Правил форума.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 26 черв. 2020 08:26 #645

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Концевики добавил. Таймер (продолжительность работы поворота) убрал, тут уже или-или.
Изменений в этой части в прошивке много, поэтому проверять нужно всю работу поворота.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: Ingenrus

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 26 черв. 2020 08:29 #646

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Доброго ранку. Дякую Вам за Вашу працю. Буду пробувати.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 03 лип. 2020 18:29 #647

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Soir пише:
Концевики добавил. Таймер (продолжительность работы поворота) убрал, тут уже или-или.
Изменений в этой части в прошивке много, поэтому проверять нужно всю работу поворота.
Доброго вечора всім! Дякую Вам, шановний SOIR, за вашу працю. Все перевірив, працює відмінно.
Є тільки одне прохання - зробити модифікацію в прошивці під мотор з реверсом РД-09.
Алгоритм роботи такий: при обертанні вправо вмикається тільки вихід PC3 (26 пін контроллера), а при реверсі вліво - спочатку РС2 (25 пін контроллера), через 200 мс вихід PC3 (26 пін контроллера), а при досягненні лотків концевика, спочатку вимикається вихід PC3 (26 пін контроллера), а потім РС2 (25 пін контроллера). Якщо я в чомусь не правий, підкоректуйте мене. Дуже дякую.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 03 лип. 2020 20:39 #648

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Прошивку обновил, но проверяйте осторожно, чтобы чего не поломать...
Останнє редагування: 03 лип. 2020 20:39 від Soir.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 07 лип. 2020 20:48 #649

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Soir пише:
Прошивку обновил, но проверяйте осторожно, чтобы чего не поломать...
Доброго вечора! Шановний SOIR, дякую Вам. Все поки що працює добре, проблем немає.
В мене є питання: десь на сайті я бачив Вашу розробку на контроллері PIC16F628A. Поки був в зоні АТО, хлопці - радіоаматори поділились. Так ось тепер часу багато та спробував її зібрати на макеті. Знаєте, працює доволі не погано. Але є маленька проблема: при працюючому ПІД регулюванні неможливо виставити порог температури. Треба тільки відключати сінхроімпульси від бази транзистора - тоді можна заходити в меню та налогоджувати пристрій. Можна в цій схемі зробити так, щоб без проблем налогоджувати через меню? Велике вам дякую.
Долучення:
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 07 лип. 2020 21:34 #650

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Проект давний, но архив сохранился. Правда, никакого ПИД там нет и в помине.
Завтра если будет свободное время - посмотрю что там с кнопками. Хотя в симуляторе кнопки работают.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Модератори: Wolf, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir