Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Хмарний сервіс, в інтернет

Хмарний сервіс, в інтернет 14 лист. 2022 11:07 #1

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
Хто підкаже, де в інтернеті знайти хмару з можливістю отримання та відправлення кількох байт по HTTP.
Є наприклад така хмара iocontrol.ru/,
у цій хмарі, є формат який мені зрозумілий
байти "1234" (або якісь ще) відправляються командою
http://iocontrol.ru/api/sendData/Ww1wW/Test_tekst/1234
читання записаних байт, можна командою
http://iocontrol.ru/api/readData/Ww1wW/Test_tekst
відповідь з облака, з потрібними мені 1234 (може бути мах. 16 символів у відповіді)
{"check":true,"value":"1234","date":"14.11.2022 17:16:25","dateUnix":"1668435385","message":"","requestTime":"0.0009"}
Все начебто зовсім не складно, в таком форматі.
І можна було б цей сайт використовувати тільки якщо б він не належав до кацапів, а як розумієте касяпким продуктом користуватися, хоч платним, хоч безкоштовним, це сором для цивілізованих людей.
Пошуком в інтернеті знаходжу багато таких сервісів, але не зрозумію там як практично прочитати - відправити кілька таких байт.
Товариство, якщо є ідеї із цього приводу, підкиньте будь ласка, щоб скористатися якимось зрозумілим хмарним сервісом.
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Хмарний сервіс, в інтернет 19 лист. 2022 17:40 #2

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
Трохи поюзав інтернет, і вирішив використати хмарний сервіс ThingSpeak™
Трохи вник у сенс як воно працює, і вирішив що цілком підходить під моє завдання,
Якщо коротко в двох словах моє завдання, мікроконтролер + esp-01 відправити кілька десятків байт в хмару ThingSpeak™, потім при необхідності обрахувати-обробити, відредагувати і все відправити назад,
це один пристрій на мікроконтролері.
Другий пристрій, це своя програма на мобільному телефоні Android (пишемо її на appinventor.mit). Яка теж зчитує та відправляє байти у хмару ThingSpeak™.
Таким чином хмару ThingSpeak™ використовую як міст, трохи раніше, саме через це не робив я саморобки з esp-01, так як трохи не вистачало розуміння, як це фізично працювати з хмарним сервісом, і потім далі все це реалізувати на практиці, тепер з цією плямою вирішено .
Як приклад наводжу два види https запиту, які в моєму розумінні можна назвати принципом “хмарного мосту”, тобто те що я описав вище.

Перше, це команда на зчитування даних, робиться вона так
https://api.thingspeak.com/channels/1977468/feeds/last.json
після чого надходить відповідь
{"created_at":"2022-11-19T14:23:57Z","entry_id":4,"field1":"1234"}

Друге, це команда відправлення даних, ця робиться так
Частина повідомлення прихована від гостей. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити її.

У цьому прикладі показано все спрощено і мінімально , ​​проте приклад робочий, як приклад використовується чотири символу “1234”.
На практиці туди можна відправляти і після цього приймати кілька сотень символів, мені так багато не потрібно, тому я проводив тестування з відправкою та зчитуванням 150 символів одночасно.
І ще що хочу сказати, так як сервіс безкоштовний, є обмеження на запис даних у хмару, це мінімум через 15 сек.
зчитування можна проводити в десятки разів частіше, але особливого сенсу в цьому немає, тому що дані там оновлюватимуться мінімум через 15 секунд.
Бажаю всім тим, хто цікавиться цією темою, успіхів у цьому напрямі.
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Хмарний сервіс, в інтернет 19 лист. 2022 20:30 #3

  • AndryG
  • AndryG аватар
  • Оффлайн
  • Harness is online
  • Дописи: 21
  • Подякували: 6
  • sxem.org Sponsor 2022
В развитие темы закину ещё вопрос.
Может кто юзает андроид как мост для передачи blouetooth/usb-uart в интернет?

В плеймаркете, что нашел, перебрал - все похоже на поделки для игр за столом: нужен постоянный контроль и тыкание кнопочек. А хочется чтобы старый телефон (android 4.0) с разбитым экраном на зарядке забросить на чердак и забыть о нем.

А может кто сваять может? :)
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Хмарний сервіс, в інтернет 09 січ. 2023 15:25 #4

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
Купив я на алі модулі ESP-01(ESP8266) та виявилося що справи кепські, немає в ньому підтримки команди “AT+CIPSNTPTIME?”, це команда на отримання даних часу від серверів точного часу.
Тобто не працює вона зовсім, та якби нічого страшного, просто потрібно оновити прошивку ESP8266.
А далі на словах все просто, а якщо вперше, то взагалі нічого не зрозуміло : ).
Витратив купу часу і зробив купу непотрібних маніпуляцій, у тому числі перечитав багато сторінок з різними порадами в інтернеті.., в основному побачив там не поради, а так собі, деякі підказки.
Також не знайшов докладної інструкції як це послідовно робити, знайшов різні версії прошивок, вони шилися, але результат був негатив, тобто аж до того, що модуль перестав відгукуватися.
Загалом після "граблів" і "танців з бубном" справа виявилася не такою і складною, і все гаразд виходить, якщо відразу при собі мати потрібну програму для прошивки модуля, та правильну прошивку.
Про те я зараз вам і розповім, на своєму прикладі

Щоб зробити оновлення прошивки ESP8266 потрібно мати програму “Flash Download Tools” та прошивку “SDK_v2.1.bin”

А далі послідовність кроків для прошивки ESP8266(ESP-01) така.

1. Підключаемо модуль ESP-01 до модуля USB-UART згідно зі схемою підключення.


2. Запустіть монітор послідовного порту, наприклад “Termite”
Виконайте AT команди “AT+RST“ і “AT+GMR“, щоб визначити поточну версію мікропрограми та розмір пам'яті модуля. Цей крок також дозволяє перевірити правильність підключення модуля.


3. Запустіть програму прошивки “Flash Download Tools”,

вкажіть шлях до файла “SDK_v2.1.bin” який треба завантажити, та налаштуйте опції “SPIDownload” та “SPI MODE”.


4. Від'єднайте модуль програматор USB-UART ESP8266 від компьютера.

5. Встановіть вимикач “switch” у положення “PROG”. (Це теж саме що під'єднати пін CPIO0 до «землі»)

Переведення модуля в режим програмуваня потребує, щоб вимикач “switch” був увімкнений у положення “PROG” до подачі живлення на модуль. Якщо перемикач перемкнути на модулі який працює, переведення модуля в режим оновлення прошивки не відбудеться.

6. Вставьте модуль програматор USB-UART в USB порт.

7. Натисніть кнопку “START“ у програмі “Flash Download Tools” для прошивки ESP8266

8. Дочекайтеся закінчення прошивки модуля. Після закінчення прошивки, з'явиться замість напису “IDLE“, напис “FINISH”.

9. Від'єднайте модуль програматор USB-UART ESP8266 від компьютера.
Поверніть вимикач “switch” у положення “UART” .

10. Увімкніть модуль, запустіть монітор послідовного порту. Переконайтеся в працездатності модуля та нової версії прошивки, виконавши “AT“ команду “AT+GMR“.



все потрібне для прошивки зібрано до одного архіву, скачать с drive.google 15мб.
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Хмарний сервіс, в інтернет 06 черв. 2023 12:59 #5

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
Знаходжу для себе цікавим метод спостереження, контроль та управління за своїми мікроконтролерними саморобками через глобальну мережу інтернету.
На жаль, так, є умовності певних специфічних налаштування різних там реєстрацій імен та якихось там паролів.
В загалі на практиці маю декілька пристроїв, що працюють через хмару ThingSpeak, і технічно для цього потрібно мати декілька каналів на цьому сервісі.
З одного боку, всі ці налаштування робляться один раз при запуску схеми, потім, якщо не робиш жодних модернізацій, можна і "забути" на цей сервіс дорогу.
Однак я не хочу забувати, і у мене є хобійна цікавість спостерігати за цією системою.
І ось я зробив собі такий "ThingSpeak-tester", який може "підглядати", що і як з'єднанням моїх пристроїв з хмарним сервісом.
Цей "ThingSpeak-tester" тестер зовсім не конкурент вашому особистому кабінету на сайті thingspeak.com
Жодних налаштувань від вашого імені він не може зробити у вашому особистому кабінеті, він може лише обробляти те, що вже є в глобальній мережі.
І так, що з себе представляє програма для мобільного телефону Android.

1. Основний екран "ThingSpeak-tester". Після виконання налаштувань, залишається лише перемиканням кнопки 1.9 проглядати роботу всіх каналів хмарного сервісу (мах.10 штук).
1.1 По довгому утриманню кнопки 1.1, потрапляємо в меню налаштувань.
1.2 Пункт, це необхідний під ваш вибір Bluetooth або Internet з'єднання.
1.3 Кнопка , може викликати вікно для редагування і можливість відправити в хмару редаговані дані.
1.4 Запис і редагування IP і ID ThingSpeak каналу (в даному прикладі це канал №10).
1.5 Тут присвоюєте людськи зрозумілі імена, всім своїм каналам.
1.6 Якщо вже у вас є робочі схеми через хмарний сервіс, цей пункт для запису і читання даних в мікроконтролер через з'єднання Bluetooth.
1.7 Ваш часовий пояс може відрізнятися від світового, цей пункт щоб відкоригувати оброблюваний час, і не було відмінності від вашого регіону.
1.8 Пункт звідки ви можете відправити всі дані що знаходяться на екрані 1 в месенджер, можливо у вас буде якась необхідність аналізувати ці дані іншими гаджетами.
1.9 В режимі Internet кнопка робить кільцеве перемикання каналів ThingSpeak. В режимі Bluetooth кнопка 1.9 робить перехід в екран №2 "Термінал".


І ось ще виникає екран №2, коротко опишу що це таке.
По суті це класичний термінал, який з'єднується з досліджуваною схемою через Bluetooth або OTG-UART.
Основне при використанні терміналу, яким би образом він не був підключений (Bluetooth або OTG-UART),
це введена інформація у вікно №2.а та відправка в пристрій кнопкою 2.7.
Відправлені та прийняті дані автоматично фіксуються на екрані терміналу №2.

2 Головний екран терміналу UART
2.0 Кнопка для входу в меню налаштувань
2.1 У режимі UART налаштування швидкості UART. У режимі Bluetooth коротке натискання 2.1 увімк.-вимк. Bluetooth з'єднання, тривале натискання відобразить список Bluetooth пристроїв.
2.2 Відобразить список Bluetooth пристроїв.
2.3 Налаштування терміналу.
-Відображення тексту - після натискання кнопки 2.7 відправлений текст відображається на екрані №2 (або не відображається).
-ЧАС ГГ:хх:сс - рядки на екрані №2 починаються з фіксації часу отримання відправки даних.
-(ЧАС ГГ:хх:сс)+мс - до часу додаються мс, і час буде у форматі ГГ:хх:сс.мс
-додати символ \r\n - до відправленого рядка 2.а додаються символи переносу
-Шрифт: ⬜=10 ■=14 - на екрані №2 відображення отриманих і відправлених рядків з розміром шрифту 10 або 14
-Яскравість МАХ. - увімкнення максимальної яскравості екрана №2.
-Вимкн.сплячий режим - якщо встановлено цей прапорець, телефон не вимикає екран №2 поки працює програма терміналу.
2.4 Список відправки у текстове вікно 2.а команд з попередньо записаного набору.
2.5 Запис та редагування у попередньому наборі команд.
2.6 Меню з варіантами
- очистити історію тексту екрану №2
- повернути останнє очищене
- відправити в месенджер
2.7 Кнопка відправки текстових даних, які знаходяться в вікні №2.а.
2.8 Пункт звідки ви можете відправити в месенджер всі дані, що знаходяться на екрані №2.
2.9 Коротке натискання перехід на екран №1, натискання більше 2х секунд вихід з програми.


Додаток на Android drive.google.com/file/d/1iMS1dCe0AqgbiYw.../view?usp=drive_link
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Хмарний сервіс, в інтернет 06 черв. 2023 12:59 #6

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Модератори: Wolf, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir