Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress

Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress 07 лют. 2021 17:06 #1

  • davids58
  • davids58 аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 147
  • Подякували: 18
  • Author
Для роботи виникла потреба у тестуванні залишкової ємності АКБ портативних радіостанцій. В процесі розробки з'ясувалося, що виходить доволі простий та баготофункційний прилад, який можливо використовувати практично для будь-яких АКБ. Особливістю даного пристрою є те, що він збирається з готових модулів придбаних на Алі і не має, як більшість пристроїв з мережі, такого недоліку, як фіксовані значення напруги та струму заряджання. Обмеження параметрів залежить тільки від типу використаних блоків.

Матеріали по даному пристрою приведені у одноіменній статті.

Буду вдячний усім, хто прийме участь у обговоренні даного проекту, за зауваження та пропозиції щодо його вдосконалення.
ГЕРОЯМ СЛАВА!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: ur5ncb

Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress 10 лют. 2021 22:07 #2

  • ur5ncb
  • ur5ncb аватар
  • Оффлайн
  • Користувач
  • Дописи: 5
  • Подякували: 1
супер.дякую а плата є?
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress 11 лют. 2021 19:49 #3

  • barbus
  • barbus аватар
  • Оффлайн
  • Користувач
  • Дописи: 14
Хорошая реализация а можно добавить, вычисление внутренностного сопротевления аккумулятора
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress 13 лют. 2021 18:19 #4

  • davids58
  • davids58 аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 147
  • Подякували: 18
  • Author
ur5ncb пише:
супер.дякую а плата є?
Нажаль ні, я останннім часом усе роблю на монтажній платі з отворами 50х70. Ставлю на неї роз'єми для Проміні та інших блоків і МГТФом роблю з'єднання. Деякі модулі просто тоненькими одножильними дротиками припаюю до плати, - "скоро і сердито". Це дає можливісить оперативно вносити будь-які апаратні зміни. А коли проект стає не актуальним, - "сереце" завжди можжна пересадити... Колгосп, звичайно, але все-таки: від задумки до реалізації значно коротший термін...:))
barbus пише:
а можно добавить, вычисление внутренностного сопротевления аккумулятора
Була така думка, але на екрані не залишилось вільного місця, - і я ідею відкинув...
В апаратній частині ніяких змін робити не треба, а в програмі треба скетч допрацьовувати...
ГЕРОЯМ СЛАВА!
Останнє редагування: 13 лют. 2021 20:34 від Oto. Причина: порушення правил, об'єднав дописи
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress 17 лют. 2021 12:35 #5

  • masterk
  • masterk аватар
  • Оффлайн
  • Користувач
  • Дописи: 1
Дуже цікавий девайс при мінімумі деталей. Не сприйміть за образу, але резистори на дисплеї я би поставив замість діодів, було б ще на 5 деталей менше.
Мені не зрозуміло яким чином регулюється зарядний струм на акумулятор. Лівий стабілізатор, той що синій, працює в якості ключа і здатний обмежити максимальний струм, а в описі вказано межі встановлення зарядного струму. Щодо управління 5 виводом LM2596 скетч не переглядав, але по документації це логічний вхід управління Вкл./Викл.
Можливо я не правильно зрозумів і цей струм виставляється фіксовано підстроювальним резистором, але тоді для чого ці налаштування на дисплеї?
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress 24 лют. 2021 22:41 #6

  • davids58
  • davids58 аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 147
  • Подякували: 18
  • Author
Зразу не побачив повідомлення, - не стояла галочка :blush:

було б ще на 5 деталей менше

Безперечно, але з дисплеями 3310 бувають ньюанси при живленні від 5В, тому я перестрахувався і зробив класичний конвертор рівнів.

яким чином регулюється зарядний струм на акумулятор

в статті я писав:"... це здійснюється потенціометрами, які встановлені на платі DC-DC перетворювача..."
і абсолютно справедливо те, що в скетчі про це ні-ні... процес напівавтоматичний, тобто алгоритм такий:
1. визначаємось що потрібно АКБ(по даташиту);
2. заходимо в 2 пункт налаштувань і потенціометром виставляємо кінцеву напругу заряджання(ця напруга записується в змінну і потім МК стежить за поцесом заряджання...);
3. для розряджання енкодером виставляється необхідни нижній рівень напруги при розряджанні - теж в змінну;
4. струм заряджання регулюється як в п.2 потенціометром, для цього активується 5 вивід LM2596 і через оптрон відкривається транзистор ЕН
5. струм розряджання аналогічно п.4, тільки активується ЕН шляхом подачі "1" з 11 піна, - утворюється опорна напруга, з неї струм бази транзистора ЕН і регулювання знову потенц, тобто витсавлення усіх струмів і вихідної напруги(не нижньої розряджання) виставляються "механічно", а їх значення запам'ятовуються і обробляються програмно...
ГЕРОЯМ СЛАВА!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress 20 груд. 2021 19:15 #7

  • arthur1993+
  • arthur1993+ аватар
  • Оффлайн
  • Користувач
  • Дописи: 2
Можно дороботка зарядка и разрядка до 3 ампер и минимальный ток разрядка 5 миллиампер
Заранее Спасибо
Останнє редагування: 21 груд. 2021 07:43 від Wolf. Причина: rp
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress 21 груд. 2021 08:42 #8

  • davids58
  • davids58 аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 147
  • Подякували: 18
  • Author
Струм заряджання обмежується типом DC-DC перетворювача, який буде використано в конструкції, для 3-х амперного варіанту можливо використання наприклад такого, хоча на таких теж пишуть 5А, але це китайські Ампери і тому при тривалому викристанні на граничних струмах можливий перегрів, - це, як то кажуть, вибір господаря. Стосовно максимального струму розряджання, то він залежить від типу транзистора, який буде використаний в електронному навантаженні, стаття з цього приводу була на сайті. Мінімальний струм залежить від використаного потенціометра,- аби було можливо висавити необхідне значення струму, краще використати багатообертовий потенціометр. Тобто усі "хотєлки" цілком можливі. :))
ГЕРОЯМ СЛАВА!
Останнє редагування: 21 груд. 2021 08:44 від davids58.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Тестер АКБ з готових модулів Aliexpress 21 груд. 2021 09:20 #9

  • arthur1993+
  • arthur1993+ аватар
  • Оффлайн
  • Користувач
  • Дописи: 2
Спасибо, будущем в дороботке возможно добавление вычисления внутреннего сопротевления аккумулятора?, как на ссылке


radiokot.ru/circuit/digital/measure/89/
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Модератори: Wolf, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir